Cześć,

nazywam się Klaudyna Kulpa.

W podkaście Dziecko z Natury pomogę Ci oswoić techniki i narzędzia naturalnego rodzicielstwa, dzieląc się poza wiedzą moim doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki temu odniesiesz wrażenie, że można zachować w tym wszystkim jakąś równowagę i że narzędzia te mogą służyć nie tylko Twojemu dziecku, ale również Tobie.

W SiSi GRUPIE pokażę Ci i odczaruję Niemowlęcą Komunikację Wydalania. Tak, tak! Niezależnie od tego jak trudno w to uwierzyć już od urodzenia mali ludzie są w stanie i starają się dać nam znać, że chcieliby załatwić swoje sprawy toaletowe w czysty sposób.

Jeżeli chcesz:

  • Szybciej odpieluchować dziecko inwestując teraz odrobinę czasu i uwagi
  • Zadbać o środowisko albo o domowy budżet poprzez zmniejszenie ilości zużywanych pieluch
  • Znaleźć sposób na niewytłumaczalny płacz lub grymaszenie dziecka
  • Zacząć odpowiadać na pomijaną w zachodniej cywilizacji potrzebę dziecka, a przez to
  • Nawiązać jeszcze głębszą relację z dzieckiem
  • I jeszcze bardziej polepszyć Waszą komunikację
  • Posłuchać o trochę innym podejściu do pieluch
  • Prowadzić dziecko i towarzyszyć mu, nawet od urodzenia, w jego drodze do samodzielności toaletowej

Jeśli którakolwiek z powyższych korzyści Cię intryguje a nie chcesz czuć się jak odludek i wolałabyś zgłębić Niemowlęcą Komunikację Wydalania w przyjaznej i wspierającej atmosferze, już wiesz co zrobić! 🙂

Jeżeli chcesz zaoszczędzić dziecku płaczu podczas prób zakomunikowania, że chce w czystości skorzystać z toalety, dołącz do SiSi GRUPY, bo tam już niedługo wyzwanie, w którym z moją pomocą w ciągu 5 dni dowiesz się kiedy Twoje dziecko (0-18 miesięcy) potrzebuje skorzystać z toalety.

A jaka jest moja historia?

Jestem mamą dwójki małych ludzi. Już niedługo trójki. Podróż przez macierzyństwo jest najbardziej inspirującą podróżą jakiej przyszło mi doświadczyć w życiu. Nieustannie zachwyca mnie ich prostota komunikacji i wierność odbicia jakie możemy w nich zobaczyć, dając nam w ten sposób okazję do tak niesamowitego rozwoju, w tak wielu obszarach.

Moim największym nauczycielem był starszy mały człowiek, który niezwykle głośno i dosadnie, już od urodzenia, komunikował swoje potrzeby. A że umysł, zawód i usposobienie mam analityczne, zamiłowania zaś moje od zawsze kierowały się w stronę natury, to odpowiedzi szukałam wśród narzędzi naturalnego rodzicielstwa. Szukałam, analizowałam i testowałam na dzieciach. Potrzebowałam tego, bo nie czułam nawet cienia macierzyńskiej intuicji. Jednocześnie starszy mały człowiek dawał mi wyraźnie znać, że narzędzia mi znane nie przynoszą oczekiwanych rezultatów mierzonych spokojnym macierzyństwem. W moim przypadku wiedza i świadomość wsparły intuicję i jak urodził się młodszy mały człowiek to z lubością testowałam na nim wszystkie poznane wcześniej metody. Sięgałam też po kolejne rozwiązania, na które ze starszym małym człowiekiem nie wystarczyło mi przestrzeni.

W tym samym czasie odkryłam podkasty. Dawały mi one możliwość słuchania interesujących dla mnie treści podczas wykonywania codziennych czynności. Było to dla mnie przełomowe, dodawało niezwykłej wartości. Niestety o dzieciach czytać można głównie w książkach i tak zrodził się pomysł na Dziecko z Natury, podkast wspierający zabiegane mamy, które na codzień nie wiedzą w co ręce włożyć, a chciałyby oswoić naturalne macierzyństwo.

Ze wszystkich poznanych narzędzi naturalnego rodzicielstwa najbardziej mnie zachwyciła i jednocześnie zaskoczyła Naturalna Higiena Niemowląt zwana przeze mnie Niemowlęcą Komunikacją Wydalania. Jest to narzędzie praktycznie nieznane w Polsce i jeszcze niestety mocno niszowe w zachodniej cywilizacji a uwzględniające na liście potrzeb małych ludzi ważną i pomijaną potrzebę, do której spełnienia dzieci dążą od urodzenia. To mnie doprowadziło do kursu na Trenera Naturalnej Higieny Niemowląt prowadzonego przez Andreę Olson z godiaperfree.com. Jest ona moim guru w tym temacie i chcę szerzyć w Polsce jej uporządkowane podejście do tematu Naturalnej Higieny Niemowląt przez pryzmat własnych doświadczeń. Zapraszam Cię do tej podróży razem ze mną w SiSi GRUPIE.

W wolnych chwilach uwielbiam włóczenie się po lesie, grzebanie w ziemi, jogę, kawę przegryzioną daktylem i słuchanie inspirujących podkastów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments